V Desné i letos pokračují s celoplošnými opravami povrchů místních komunikací. V letošním roce byla na řadě Sluneční ulice. Ta se dočkala nejen nové silnice včetně jejího odvodnění, ale také nového osvětlení.

Rekonstrukce Sluneční ulice začala už loni

„Přípravu této investice jsme zahájili v loňském roce, kdy se zároveň provedla celková rekonstrukce veřejného osvětlení v délce čtyř set metrů. Při ní bylo osazeno jedenáct nových světelných bodů,“ uvedl pro Deník starosta Desné Marek Pieter.

Díky rekonstrukci se podle něj v lokalitě zlepšila bezpečnost chodců a ostatních účastníků silničního provozu. Celkové náklady rekonstrukce se vyšplhaly na 1,22 milionu korun. Projekt se městu podařil realizovat díky dotaci z Evropské unie.

Opravená Sluneční ulice slouží mimo jiné i jako příjezdová komunikace pro dvaadvacet rodinných domů.

Město chce v opravách ulic pokračovat

„Už jsme odstoupili od místních oprav a dáváme přednost celoplošným rekonstrukcím silnic. Je to ekonomičtější,“ podotkl desenský starosta.

Hospodářská krize se ale promítla také do hospodaření města, proto je už uskutečněná oprava povrchu silnice ve Sluneční ulici jedinou obdobnou rekonstrukcí na území Desné.

„Máme ale vytipované i další lokality, které chceme opravit. V příštím roce by se měla uskutečnit rekonstrukce v ulici Na Sedmidomky, případně v Riedlově ulici,“ uzavřel Marek Pieter.