Žáci základních škol, rodiče s dětmi nebo senioři si mohou vyrobit svoji vánoční hvězdu v ateliéru Muzea skla a bižuterie. Dvanáctý ročník akce Vánoce v muzeu tvoří výstava O betlémské hvězdě a oblíbená vánoční dílna, tentokrát na téma Moje hvězda, společná obloha.

Ve čtvrtek, kdy pracovníci muzea zahájili dílnu, si vánoční hvězdu vyrobili žáci dvou základních škol.

„Účastníci akce se nejprve seznámí prostřednictvím výstavy s typickým vánočním motivem betlémskou hvězdou. Kromě výstavy je pro návštěvníky připraven tradiční vánoční ateliér,“ uvedla z oddělení komunikace Muzea skla a bižuterie Jaroslava Vaňová s tím, že letošní ročník je zaměřený na výrobu originálních vánočních hvězdiček ozdobených korálky, které si návštěvníci odnesou domů.

Betlémskou hvězdu si přišly vyrobit jako první, děti ze Základní školy Liberecká. „Děti zde nejen tvoří, ale aktivně se zapojují do debaty na vánoční téma,“ řekla z oddělení komunikace Šárka Labusová.

Pro školy je ateliér otevřený každý den v dopoledních hodinách do středy 9. prosince. Pro veřejnost to je 4. prosince od 14 do 17 hodin a 8. prosince v ten samý čas.

Celkem se na program v muzeu přihlásilo 241 zájemců, z toho jedenáct školních tříd převážně dětí z 1. stupně základních škol.

„V odpoledních hodinách očekáváme, vzhledem k předchozím ročníkům, přibližně padesát lidí,“ doplnila Jaroslava Vaňová.