„Do této soutěže se mohl přihlásit nejen provozovatel restaurace, ale každý, kdo byl ochoten uvařit dvacet litrů česnečky, to byla jedna ze základních podmínek přihlášení se do této soutěže," přiblížila Lenka Stehlíková, referentka cestovního ruchu a propagace.

Nakonec této možnosti využili tři provozovatelé harrachovských restaurací, kteří se nebáli poměřit um svých kuchařů s konkurencí. O tom, kdo z nich uvařil nejlepší česnečku, rozhodovali zájemci z řad veřejnosti. Tito zájemci o ochutnávku a následné hodnocení třech vzorků česnečky si zakoupili lístek za desetikorunu. Ten po degustaci vhodili do jedné z označených nádob čísly 1 až 3, tudíž hodnotitelé do poslední chvíle nevěděli, v které restauraci byla polévka uvařena. Zájem o ochutnávku byl obrovský a polévka zmizela dříve, než bylo plánováno.

Po sečtení soutěžních lístků vyšel jako vítěz kuchař Lubor Moravec, který vaří v harrachovském hotelu Centrum, druhé místo obsadila restaurace Terassa a třetí místo restaurace Za Pecí. Výherce získal putovní cenu Řád novoroční harrachovské česnečky, která mu byla předána z rukou starostky města Evy Zbrojové. Za zmínku určitě stojí i to, že Lubor Moravec vyhrál nejen v soutěži o nejlépe uvařenou Novoroční česnečku, ale před nedávnem i podruhé v řadě v semilské soutěži o nejlépe připravené kyselo. Vybraná částka za soutěžní lístky, která činila 1721 korun, poputuje pro děti do harrachovské školy.