Původně bylo stanovišť čtyřiadvacet. Nyní se počet zarovnal na třicet. K těm dosavadním, z nichž jedno se od Makak arény v Liberecké ulici přesunulo do ulice Široká, přibyla stanoviště v ulici Janovská (u autobusové zastávky), ve Mšeně U Jelena (u autobusové zastávky) a u lávky přes ulici Palackého, u hřiště na plážový volejbal za saunou u Bižuterie (tzv. Přehrada za hrází), ve městě u železniční zastávky Jablonec - centrum a u další železniční zastávky v Jabloneckých Pasekách.

„Všechny nové zastávky vznikly na základě podnětů od veřejnosti, za což jí děkujeme. A samozřejmě budeme rádi i za další náměty, které mohou lidé posílat na adresu sdilenakola@mestojablonec.cz,“ řekl jablonecký městský radní Petr Klápště.

Sdílená kola v Jablonci nad Nisou. Jako jedna z prvních si jedno vyzkoušela i náměstkyně jabloneckého primátora pro životní prostředí a strategii města Lenka Opočenská.
VIDEO: Sdílená kola v Jablonci fungují, první čtvrthodina je pro cyklisty zdarma

Během července zaznamenala společnost Nextbike v Jablonci 4156 výpůjček. Zatímco v červnu bylo podle statistiky společnosti 1865 zaregistrovaných uživatelů, v červenci jich bylo už 2426 a TOP uživatel si sdílené kolo vypůjčil 49x.

Nejčastěji si lidé kolo půjčují u přehrady, a to ve stanicích Rybářská bašta (1318x) a U Volta (997x), a u městského plaveckého bazénu (895x). Dobrou zprávou je, že přes dva případy vandalismu na počátku projektu se další ničení kol už neobjevuje a jejich počet se tak nemění. Stovku sdílených kol společnosti Nextbike využívají lidé ve městě od letošního června.