Tisíc čtyři sta deset bytových jednotek ve dvou stech domech je v současné době ve vlastnictví města Jablonec, z toho se jich 48 nachází ve dvou panelových domech. „Byty i nadále rozprodáváme,“ uvedla mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová.

Jedním z největších správců bytových jednotek je také SBD Liaz, pod které spadá čtyři tisíce sedm set bytů, z toho jich je 1600 ve vlastnictví fyzických osob. „V naší kompetenci je provozovat jak byty, které jsou ve vlastnictví fyzických osob, tak ty, které vlastní bytové družstvo,“ zmínil předseda družstva SBD Liaz Jaromír Horčička s tím, že zajišťují výměny oken, opravy střech a výtahů, zateplení, další údržbu a opravy a rekonstrukce stávajícího bytového fondu. Poslední bytová výstavba v SBD Liaz se datuje do roku 2000, kdy došlo k dokončení posledních 76 bytů.

Vzhled sídlišť za posledních pár let se značně zlepšil. Například z fondu oprav si lidé v panelových domech platí výměnu oken. Lepší vzhled sídlišť také zajistily nové barevnější a především bezpečnější prolézačky.