Z jedenácti původně schválených kasin je jich na území Jablonce už jen devět. To zatím poslední skončilo v únoru. „Provozovatel nemá zájem hazardní hry v kasinu nadále provozovat, neboť jeho provoz není perspektivní v návaznosti na nedávno proběhlé referendum proti hazardu a nedochází k převodu práv a povinností na jiný subjekt,“ přečetli si jablonečtí zastupitelé.

Oním kasinem bylo kasino v Podhorské ulici. „Důvod pro uzavření kasina je proběhlé referendum. Je vidět, že mělo smysl,“ poznamenal k tomu jeden z organizátorů referenda, jablonecký zastupitel Jakub Macek.

Jablonecké zastupitelstvo vyhlásilo referendum v říjnu loňského roku na základě požadavků přípravného výboru a petice za uspořádání referenda, která obsahovala 3 845 platných podpisů jabloneckých občanů. Referendum se konalo spolu s prvním kolem volby prezidenta 12. a 13. ledna ve všech 49 volebních okrscích města Jablonec.

K urnám se dostavilo 39,37 % oprávněných osob, z nich skoro 88 procent hlasovalo pro zákaz hazardu. Proti hlasovalo 10,5 procenta osob. Na Krajský soud poté dorazily čtyři návrhy na neplatnost referenda. Všechny byly zamítnuty.