Letošní mimořádnou událostí bude v 10 hodin křest nového, zatím tajného výrobku, kterého se zúčastní i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. „Nejenom, že odtajníme, jaký nový výrobek jsme připravili, ale návštěvníky čekají po celý den i jeho ochutnávky v různých podobách," zve Jan Vokurka ze společnosti Kitl.

Zapojit se aktivně do letošního Dne otevřených sudů může i veřejnost, stačí se přihlásit do soutěže domácích sirupů z květů bezu černého, přinést svůj domácí výrobek na akci a vyhrát. Svůj výrobek ale musíte doručit ještě v pondělí 22. června do 15 hodin. Hraje se o pět litrů Kitl Syrobu dle vlastního výběru. Navíc každý účastník obdrží rodinnou vstupenku do Kittelova muzea. Vítěze vyhlásí v 17 hodin.

Na bohatý a zajímavý program se může těšit každý návštěvník. Vždy v celou hodinu jsou na programu komentované prohlídky areálu, prodej výrobků za akční ceny, děti se mohou zapojit do soutěže Mistrovství světa v pití domácích limonád brčkem a chybět nebude ani občerstvení, rožněné selátko i živá hudba. Den otevřených sudů potrvá až do 18 hodin.