Nedělní bohoslužba v kostele sv. Josefa byla tak trochu v polních podmínkách. Oltář halí igelitová folie a celý prostor věrně kopíruje a vyplňuje lešení. Těsně pod stropem drží omítku bednění dělané tesaři přesně na míru do oblouku půlkruhově vystavěného presbytáře. Vlevo nahoře je vidět hluboká prasklina.

Stavební ruch tu začne už zítra. V úterý ráno přijdou odborníci, ti odhalí, jak moc jsou trámy zasaženy. „Je to tak trochu havarijní stav. Zabezpečili to truhláři, protože se zjistilo, že je tady dřevomorka," vysvětlila Petra Marat, která pasažéry vláčku přivážejícího každou hodinu zájemce na prohlídku areálu na Krásné z Kozí farmy Pěnčín provází.

Je třeba sejmout přední část klenby presbytáře, zhruba v metrové délce. Ze stropu vyjmou trámy napadené dřevomorkou a vymění. Kostel sv. Josefa byl vystavěn v letech 1756 až 1760 a je významnou památkou České republiky. Významně upravován byl v 19. století.

Všichni by měli radost, pokud by byl interiér kostela hotový do poloviny září. V neděli 13. září se tu jako tradičně každý podzim koná akce. V průběhu odpoledne se v kostele uskuteční koncert vážné hudby, pro děti je připravena pohádka a v 16 hodin začne Mše svatá ke svátku Povýšení Svatého Kříže.