Nedávno jsme vás informovali o případu, kdy nezodpovědní řidiči namísto čekání na semaforech na silnici I/14 mezi Jabloncem a Tanvaldem používali jako zkratku místní komunikaci vedoucí přes Pasecký vrch a Lučanský les. To se pochopitelně nelíbilo jak místním, kteří znenadání přišli o svůj klid, tak městu, protože zejména nákladní vozidla silnici doslova devastovala. S tím vším je ale nyní konec. Městu se totiž v lokalitě podařilo zajistit nejen obousměrné zákazy vjezdu, ale také pravidelné hlídkování úseku hned třemi policejními útvary.

„V současné chvíli už to tam konečně vypadá, jak má. Povedlo se nám zařídit, že v úseku hlídkuje jak Policie ČR, tak celníci a z jablonecké strany i strážníci městské policie. Všem jsme poskytli seznam majitelů objektů a nemovitostí v této lokalitě, takže když sem chce projet někdo jiný a narazí na hlídku, musí vysvětlit, proč jede do zákazu vjezdu,“ konstatoval starosta Lučan nad Nisou Ladislav Pivrnec.

Podle něj se ještě po nedávné instalaci zákazových značek našla spousta jedinců, kteří si krátili cestu Lučanským lesem. Od doby hlídkování policejních složek už ale vypadá situace úplně jinak. To potvrzuje i mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. „Leckdy v tomto úseku hlídka na žádné vozidlo nenarazí,“ podotkla.

Po zklidnění nevítaného dopravního ruchu v Lučanském lese a na Paseckém vrchu si oddechli hlavně místní obyvatelé. Těm už dříve došla trpělivost a situace zašla dokonce tak daleko, že se rozhodli sami jednat. Bohužel tak, že začali do poničených krajnic sázet kameny, aby je projíždějící řidiči dál nelikvidovali. „Něco takového samozřejmě nebylo možné, takže jsme dotyčné upozornili na to, že kameny musejí odstranit,“ poznamenal lučanský starosta.

Zmiňovanou zkratku využívali nezodpovědní řidiči proto, že se jim nechtělo čekat hned na několika semaforech, které řídí dopravu mezi Jabloncem a Tanvaldem kvůli rozsáhlé rekonstrukci silnice I/14.