„Rozhodli jsme se neutrácet za autobus a běh pro Paraple si zorganizovat tady u nás," vysvětlila historii charitativní akce na Rádle hlavní organizátorka Eva Rydval. Právě ona jednou vypravila autobus nadšenců do Prahy na akci Centra Paraple. Tenkrát jeli hlavně děti ze školky a jejich rodiče. Autobus stál dost peněz. A tak se místní rozhodli šetřit.

MAKALI PRO OSTATNÍ

Ale běhat chtěli dál. Vymysleli akci „Běhá celé Rádlo." Na loňský ročník zástupci Nadace Paraple do Rádla také přijeli. Letos poslala produkční Centra Paraple Zuzana Joachimsthalová zdravici a přání, aby se dobrá věc podařila minimálně jako loni. To Rádelští vybrali víc jak patnáct tisíc korun. Ty letošní, a bylo to tentokrát přes dvacet tisíc, poputují opět na dobrou věc. „Z letošního čtvrtého ročníku charitativní akce Běhá celé Rádlo budou peníze patřit lidem s poškozením míchy, půjdou na konto Centra Paraple a také na Hospic svaté Zdislavy," připomenula Eva Rydval.

NA MILÍŘÍCH BYLO ŽIVO

U stánku na Milířích bylo živo celé sobotní odpoledne. Na start symbolické stometrové tratě se postavili malí i velcí, příchozí i domácí, také cyklisté, kteří se u stánku zastavili na občerstvení. „Nevynechala jsem ani jeden ročník. Bydlím na Rádle a myslím, že uběhnout ten symbolický kousek nikomu neublíží. A hlavně každý tak pomůže dobré věci. Jsem ráda, že peníze jdou právě na hospic a také na Paraple," uvedla Jana Šrámková, redaktorka České televize.

ŠEL ZASE PŘÍKLADEM

„Určitě půjdu příkladem a poběžím taky," řekl před zahájením akce starosta Rádla Miroslav Šikola. Připomenul, že v loňském roce se zúčastnilo kolem dvou set běžců. „Letos běželo dvě stě třicet osm závodníků," připomenula Eva Rydval.