Výsledkem ojedinělého nápadu je evropsky unikátní projekt designu překážek ve streetartovém provedení. Autorem návrhů je Pasta přední český „pouliční výtvarník“. Překážky se nesou v duchu popartového designu, jejich tématem je Candy Shop, což znamená cukrárna.

Otázka „Už sis dal dneska lízátko?“ tak nabývá v Rejdicích zcela nového významu. Všichni návštěvníci parku se navíc budou moci pochlubit kulturním zážitkem – od začátku letošní sezóny totiž jezdí ve venkovní galerii.

„Podobný projekt streetartového designu ve snowparku jsem zatím nikde neviděl,“ potvrzuje Honza „Zája“ Zajíc, který patří mezi přední české freestylové snowboardisty. Za posledních 17 let projel desítky snowparků v Evropě i zámoří a v rejdickém snowparku je architektem skoků.

„Zájovi“ se nová image parku od Pasty zamlouvá a podle prvních ohlasů jsou nadšení i první letošní návštěvníci areálu. „Kvůli zájmu veřejnosti zařadíme v průběhu sezóny do prodeje trika s motivy Candy Shopu. Tuhle „třešničku na dortu“ si budete moci pořídit výhradně u nás,“ prozradil manažer společnosti Telefónica O2 Tomáš Dufek.

Nová podoba překážek vznikala v minulých měsících občas i v drsných podmínkách. „Pracovali jsme i v mrazech, naštěstí nás zachránil čaj s rumem,“ usmívá se writer Martin Čech, který měl realizaci Pastových návrhů v areálu Rejdice na starosti.

Proč si Pasta vybral jako téma nového designu právě sladkosti? „Jde o spojení energie, kterou ti sladké dává a kterou při sportu potřebuješ,“ prohlašuje tvůrce rejdického Candy Shopu.

„Navíc jak snowboarding, tak sladkosti jsou oboje tak trochu závislost,“ dodává s úsměvem. Design stylizoval do retro stylu, který čerpá z popartových trendů USA 70. a 80. let. Důkazem, že Pastova tvorba už je všeobecně uznávaná, je pozvání tohoto streetartového umělce na světovou výstavu Expo do Šanghaje, kde bude v příštím roce reprezentovat republiku.

Rejdický O2 Extra Park však pro letošek nepřichází jen s novým designem překážek. Letos představí i novou snowboardcrossovou trať, která je z 80 procent přepracovaná a plní přísné evropské standardy. Trať mohou nově využívat mimo zimní sezonu i jezdci na horských kolech.

„Za návrhem a provedením trati stojí úspěšní čeští reprezentanti ve snowboardcrossu David Bakeš a Michal Novotný a přední český moutainbike rider Michal Maroši,“ uvedl provozovatel rejdického snowparku Martin Martínek.

Další novinkou je zvýšení bezpečnosti jezdců při používání O2 Extra Bagu. Tento obří nafukovací polštář pro trénink náročných triků bude od letošní sezóny doplněn signalizačním zařízením, které bude návštěvníkům parku ukazovat, zda není příliš silný vítr pro bezpečný skok do bagu.

Špičkoví snowboardoví jezdci se na nový design podívají hned příští víkend, kdy se tu koná Evropský pohár ve snowboardcrossu, na konci března se tu opak utkají ve stejné disciplíně při Mistrovství České republiky.

„Design překážek ve stylu Candy Shop je pěkný, ale soustředil bych se na jiné věci, než je pouhý design překážek. Důležitý je hlavně tvar sněhu, jaký je pod překážkou,“ řekl jeden z nejzkušenějších českých riderů Honza „Zája“ Zajíc.