Linka číslo 991 ze směru od Jilemnice bude přímo až na Zlaté návrší zajíždět během dne každé dvě hodiny a vybrané spoje pojedou již z/do Martinic v Krkonoších. Lidé tak nebudou tolik vázáni na svá vozidla a mohou si naplánovat různé možnosti výletu. Dále bude posílen provoz i linky 995 ze směru Harrachov a Rokytnice nad Jizerou.

Obě linky budou v provozu od 6. června minimálně do 28. září. Přeprava jízdních kol na Zlaté návrší ale autobusem možná nebude.

Mezi Horními Mísečkami a Zlatým návrším budou spoje linek 991 a 995 doplněny ještě posilovými „pendly“ a stejně jako v minulosti bude spojení zajištěno každou půlhodinu. Zlepší se tak dostupnost i pro ty, kteří chtějí zaparkovat ve Vítkovicích nebo na Dolních Mísečkách.

Nelegálně vyrobené masné výrobky.
Na Semilsku odhalili ilegální výrobnu uzenin. Prodejci hrozí milionová pokuta

Změn dozná také místní linka číslo 947 zajišťující dopravu mezi Jilemnicí, Vítkovicemi a Horními Mísečkami. Časové polohy linek 947 jsou sjednoceny s linkou 991 tak, aby jízdní řád byl dobře zapamatovatelný pro místní obyvatele, kteří tak nebudou muset řešit, zda je nebo není sezóna. Pokud nepojede v období sezóny linka 947, pojede v jejím čase linka 991.

Pro dopravu napříč Krkonošemi lze využít také cyklobus linky 990 z Harrachova přes Rezek, Benecko, Vrchlabí a Pec pod Sněžkou na Pomezní Boudy. Provoz této linky byl zahájen již v sobotu 30. května.

Kompletní informace včetně jízdních řádů naleznou cestující na webu Integrované dopravy Libereckého kraje www.iidol.cz.