„Je to takový turnovský taxis,“ popsal iniciátor vzniku pumptracku v Turnově Marek Slavík. Pumptrack je zatím ve zkušebním provozu, chybí mobiliář, namalovat vodící čáry, což lze až po technologické přestávce, kdy patřičně vyzraje živičný povrch, a hlavně se musí všechny okolní hliněné plochy zatravnit.

Tráva již byla vysetá, a proto je přísný zákaz vstupu na tyto části. Slavnostní otevření se závody a doprovodným programem se uskuteční 29. srpna.

Projekt pumpotracku zvítězil v participativním rozpočtu roku 2019. Vítězných 250 tisíc korun by ovšem nestačilo na celou realizaci. Předkladatelé projektu to nevzdali a začali shánět příspěvky od firem i obyvatel Turnova. V rámci sbírky prostřednictvím transparentního účtu se jim podařilo získat dalších více než 400 tisíc korun od více jak sta obyvatel a několika firem.

Následně se našla skupina významných velkých přispěvatelů, což motivovalo i město k dalšímu příspěvku, a tak si Turnov mohl dovolit postavit malý i velký okruh v celkové hodnotě cca 1,9 milionu korun bez DPH. Turnovský pumptrack bude patřit mezi největší asfaltová sportoviště tohoto typu v České republice.