Žákům Masarykovy základní školy v Zásadě začaly letní prázdniny už v pátek 26. června. Zdejší ředitelka Marie Navrátilová totiž na poslední dva dny měsíce června vyhlásila ředitelské volno.

Při loučení se školním rokem uspořádali v tělocvičně slavnost, kde ocenili žáky, kteří letos úspěšně reprezentovali místní školu a umístili se na okresních a krajských soutěžích.

Osobně těmto žákům pogratulovali a předali ceny nejen zástupci školy, v čele s ředitelkou Navrátilovou, ale slavnostního ukončení se zúčastnili také starostka Městyse Zásada Andrea Princová, poslankyně Jana Hnyková, starosta obce Loužnice Petr Krupka a zástupci fotbalového klubu FK Jablonec.

Odcházející žáci budou vzpomínat

V rámci této slavnosti ředitelka školy poděkovala kolegyním učitelkám, které odcházejí do důchodu a na závěr proběhlo dojemné a velice milé loučení studentů deváté třídy, kteří dostali dárky, květiny a mnoho úspěchů v dalším studiu a životě jim popřáli všichni jejich učitelé. „Byla to výjimečná třída a všichni učitelé zde rádi učili," prozradila ředitelka zásadské školy Marie Navrátilová.

Třídní učitelka Jana Báčová se potom se svými studenty rozloučila také společnou písničkou a filmem z akcí, které během těch několika let společně prožili. „Dříve jsem učila na národní škole, tohle je moje první třídní třída, kterou jsem dovedla od páté do deváté třídy. Bylo to krásných pět let, na které budu moc ráda vzpomínat, i když jsme si museli ze začátku říci pravidla, podařilo se to a pak jsme se na mohli navzájem na sebe ve všem spolehnout," řekla po rozlučce třídní učitelka, kterou opět v novém roce čeká další třídnictví, na něž se už teď moc těší.

Se svými dojmy se pochlubila také jedna z odcházeních studentek Karolína Lišková. „Moc jsem si to tu užila, i když někdy to bylo těžké. Nyní mě čeká gymnázium, kde se budu muset asi hodně učit," řekla. A co bys chtěla dělat dál? „Nevím, ještě nemám žádné plány," dodala dívka.

Na co vzpomínat má i Michal Kadáš, který od září nastupuje na Obchodní akademii v Jablonci. „Jsem zde od první třídy. Na školu budu hodně vzpomínat, bylo to tu super a mám skvělé zážitky. Do nové školy se na jednu stranu těším, ale také se trochu bojím, co mě čeká," řekl.

Tato slavnost byla na místní základní škole poprvé, dříve si studenti deváté třídy chodili pro vysvědčení na obecní úřad.