Veřejná dražba dobrovolná probíhala přímo v areálu firmy. Atmosféra dýchala napětím, zvláště věřitelé, kteří se na dražbu dostavili a před samotným aktem se sešli k poradě, byli napjatí. Petr Dobrovodský byl jediným dražitelem. „Nejnižší podání činí dvanáct milionů osm set tisíc,“ uvedla Monika Mazná, dražebník, po úvodních formalitách a popisu majetku, který byl předmětem dražby.

Jediný dražitel na tuto nabídku nereagoval, stejně jako na další několikeré snížení nejnižšího podání. Kývl až na sumu devět milionů devět set tisíc korun, tedy bezmála o tři miliony méně, než zněl první návrh Výboru věřitelů.

„Jsme spokojeni, za firmou jdou ale dalece vyšší pohledávky,“ popsal Stanislav Ohlídal, předseda Výboru věřitelů.
Nový majitel podniku slibuje zachování výroby. „Chceme investovat do rekonstrukce objektů, ale i rozšíření podniku. Výrobu zachováme,“ doplnil Dobrovodský.

Zpráva o úspěšné dražbě se ihned rozkřikla mezi zaměstnance firmy. „Posledních několik měsíců jsme se báli o práci, protože jsme nevěděli, kdo podnik koupí. Dosavadní vyjádření nového majitele nám dalo naději,“ uvedl jeden z pracovníků.

Obchod potěšil i vedení městysu Zásada. „Podnik zůstane, výrobu udrží, co víc si můžeme přát. Je to pro nás skvělá zpráva,“ sdělila Deníku Libuše Ducháčková, starostka Zásady. Podle věřitelů se firma dostala do problémů kvůli nedostatečným ekonomickým počinům vedení podniku.

Přitom ve své nedlouhé historii se firma, specializující se na gumárenství, mohla pochlubit vcelku velkými úspěchy. Největší objem výroby tvořila výroba pro automobilový průmysl.

Vyráběla také těsniva, tvarové výrobky, těsniva dojící techniky, pryžové výrobky pro kolejová vozidla, motocyklové díly, autodoplňky, rehabilitační a masážní pomůcky. Prováděla výrobu silentbloků a ostatních gumokovových dílů.