Že se rušení nočního klidu nemusí vyplácet, dokazuje případ z chrastavského sídliště Střelecký vrch. Opilý muž se tu pokoušel ničit zvonky u jednoho z panelových domů. Přitom házel po ulici lahví a hlasitě pokřikoval. To vše v půl třetí v noci zachytil na kameru obyvatel z protějšího domu. Celý záznam následně zpřístupnil na internetu.

Místní strážníci muže díky videu identifikovali. Muž se ihned přiznal a dostal blokovou pokutu. Natáčet videozáznamy přestupků je podle velitele Městské policie v Chrastavě Alana Grebeníčka dobrý nápad.
„Lidé si často na sídlišti stěžují na rušení nočního klidu. I proto jsme v srpnu zavedli více nočních služeb o víkendech. Bohužel, nemáme ale nepřetržitou službu. Vždy je to individuální,“ řekl Grebeníček.
Na pořádek dohlížejí v Chrastavě čtyři strážníci. To je ale podle jejich velitele málo. Navíc přímo v sídlišti funguje několik podniků, které mají otevřeno až do ranních hodin.
„O víkendech je pravidelně v noci takový rachot, že mezi první a čtvrtou hodinou je umění usnout i při zavřeném okně,“ vyjádřil se na diskusním fóru městského webu obyvatel sídliště Petr Mácha.
Podle starosty Chrastavy Michaela Canova má noční řádění opilců po 22. hodině usměrnit nová městská vyhláška. Tu radnice zavedla minulý měsíc.