Slavnostní rozsvícení stromku bude ale letos kvůli koronavirové krizi smutnější. Radnice ho ale bude přenášet on-line, stejně jako koncerty, které na adventní čas připravuje. 27. listopadu od 17 do 18 hodin to bude gospel a bluegrass skupina Flastr, 4. prosince ve stejný čas vystoupí Jan Kříž, 11. prosince předvedou od 9.30 do 10.30 herci Naivního divadla v Liberci Pohádku pro MŠ, ten samý den zahraje od 17 hodin Rychnovské trio. 18. prosince proběhnou od 17 hodin na webu Lidové Vánoce s folklórním souborem Nisanka.

„Mimo těchto kulturních představení chystáme hezký stream spolu s Muzeem skla a bižuterie a zpěvákem Ondřejem Rumlem z jeho vystoupení v prosklené přístavbě muzea,“ doplnil náměstek primátora David Mánek.

Na každý stream bude možno se dívat přes městské kanály. Odkazy najdou zájemci na oficiálním facebooku a webu mestojablonec.cz.

V neděli 29. listopadu strom online rozsvítí primátor Jiří Čeřovský a duchovní Roman Hampacher. Rozsvícení bude možné sledovat na webu města a na FB Jablonec nad Nisou-oficiální od 18 hodin.

„Uprostřed Mírového náměstí v Jablonci nad Nisou stojí 10,5 metru vysoký smrk ztepilý ze Smrkové ulice. Městu ho věnovala paní Michaela Tichá,“ sdělila Lucie Holubová. Do vánočního hávu se strom začne oblékat v úterý 24. listopadu.

Během slavnostního rozsvěcení na náměstí bývá obvykle přítomno mnoho Jablonečanů, kteří beze zbytku zaplní celou plochu. „Letos na náměstí nechoďte. Kvůli platným opatřením proti epidemii koronaviru není dovolené shromažďování. Zapněte si své počítače a sledujte rozsvěcení stromu online,“ vyzývá občany primátor Jiří Čeřovský, který společně s duchovním Romanem Hampacherem strom rozsvítí.

Letos na Mírovém náměstí nebude žádný stánek s občerstvením, město zrušilo Vánoční trhy i charitativní Primátorský svařák. Protože je ze stejného důvodu zrušený také Novoroční koncert v městském divadle, pozdraví primátor Čeřovský Jablonečany 1. ledna 2021 taktéž z online prostoru.