Silné bouřky působily zejména v Olomouckém kraji škody už v sobotu. Hasiči zasahovali většinou u popadaných stromů. V Olomouckém kraji byla nejvážnější situace ve Šternberku, kde silný vítr utrhl dvě střechy.

Semilskem se v podvečer prohnala silná bouřka, přívalový déšť zaplavil několik domů. "Evidujeme 12 výjezdů, největší problémy byly v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici. Zasahujeme u ucpané kanalizace, popadaných stromů a čerpáme vodu z několika sklepů," řekl operační důstojník krajských hasičů s tím, že krátkou bouřku provázel přívalový déšť a silný vítr.

Aktuální výstraha Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ) platí od nedělních 20 do pondělních 4 hodin pro Karlovarský, Plzeňský, Liberecký a Ústecký kraj. Od pondělí 11do 23 téhož dne se vztahuje na kraje Vysočina, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský.

Meteorologové varují před silným nárazovým větrem a upozorňují na to, že v oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlé rozvodnění malých potoků a například i zatopení sklepů.

Fotografie a videa posílejte na e-mail jablonecky@denik.cz

Diskutovat k tématu můžete na našem Facebooku.