„Stav mostu je velmi špatný a z technického hlediska nemá smysl jeho rekonstrukce ve stávající podobě. Prohlídkou se zjistilo, že nosná konstrukce i spodní stavba jsou neopravitelné,“ vysvětlil místostarosta Smržovky Vladimír Kahánek.

Zdroj: DeníkNejprve se musely pokácet stromy nad železniční tratí. „To byla rychlá akce, strom musel být dole a odklizen během půl hodiny, mezi intervaly železničních spojů,“ popsal starosta města Marek Hotovec.

Radnice musela zároveň vyřešit alespoň přechod trati. Před demolicí mostu zde vznikne provizorní lávka pro pěší i cyklisty. Po demolici stávajícího mostu bude vybudován nový s parametry na převedení silniční dopravy.

Adéla Landová žije rok a půl ve Smržovce, připravuje tu lesní klub Jitřenka.
Chci vyhnat děti ven, Smržovka je na to ideální, říká zakladatelka lesního klubu

Během výstavby mostu dojde k omezení provozu na železniční trati, konkrétně od 2. května 2022 do 26. června bude úplná uzavírka s náhradní autobusovou dopravou, po zbytek výstavby bude na trati zaveden pomalý provoz.

K rezidenčním objektům v ulici Luční povede objížďka přes ulici Staniční, která je následně napojená na silnici I/14. Přístup ke všem nemovitostem v dané oblasti bude zachován.

„Nemáme na vybranou a musíme stavbu a omezení vydržet. Odměnou nám pak bude nové a bezpečné dopravní řešení a odstranění stávajícího havarijního stavu mostu,“ doplnil Kahánek.