„Při ohledání ani při pitvě nebyly nalezeny známky hrubého násilí způsobené jednoznačně druhou osobou,“ řekla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

„Vzhledem k tomu, že stále není známo, co bylo příčinou úmrtí mladé dívky, nevíme, jakou látku hledáme. Proto musí dojít k provedení kompletního znaleckého toxikologického posudku, jehož vyhotovení může trvat i několik týdnů,“ konstatovala jablonecká policejní mluvčí.

Zjišťování neznámé látky nahrává teorii, která se nyní šíří po Jablonci. Dívka měla totiž večer před svou smrtí strávit s kamarádkou na zábavě, podle informací Deníku na jedné z místních diskoték.

Informace z různých zdrojů jsou vesměs stejné. „Slyšela jsem to od kamarádky, která ji znala. Prý byla večer na diskotéce, pak šla domů spát a už se neprobudila,“ řekla Deníku třiadvacetiletá Hanka z Jablonce.

„Prý jí někdo něco hodil do pití. Diskutuje se o tom i na Facebooku,“ pokračuje další mladá žena z Jablonce.

Vyšetřovatelé budou samozřejmě pracovat s více verzemi. Stěžejní bude výsledek zmiňovaného toxikologického posudku.

Bližší informace policisté s ohledem na probíhající vyšetřování pochopitelně nechtějí podávat. Informace, že dívce někdo něco hodil do pití, nebo jí jiným způsobem podal nějakou omamnou látku, může být klidně i fámou. Nebylo by to poprvé, co se na Jablonecku během krátké doby rozkřiklo něco, co nebylo pravdou, a přitom vyděsilo část obyvatel.

Například loni to byla fáma o tom, že v okrese řádí muž, který přepadává a znásilňuje ženy. Nebyla to pravda, přesto situace zašla tak daleko, že policii kontaktovalo i několik ředitelů místních škol, aby se poptali, jak to vlastně je.

A i když příčina smrti osmnáctileté dívky je zatím nejasná, stejně jako případné cizí zavinění, stihl část veřejnosti vystrašit i tento případ.

„Minulý víkend jsem byla s dvěma kamarádkami na diskotéce a musím říct, že jsem pití za celou dobu nedala z ruky. V člověku to prostě hlodá,“ říká Petra z Jablonce, která o případu také slyšela.

Z naší mini ankety vyplývá, že přesně na tuhle věc rodiče své dospívající děti často upozorňují. „Sice mám syna, ale to je ve výsledku úplně jedno. Něco takového by se mohlo stát každému a vždy mu proto říkám, ať si s sebou na zábavu bere malou petku, nebo ať si pití hlídá,“ říká padesátiletá Lenka.