Letošní ročník soutěže regionálních výrobků o nejlepší potravinu, produkt a suvenýr, který v rámci severočeského mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour pořádá Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou, potvrdil stoupající zájem vystavovatelů. Odborná porota rozhodně ani letos neměla lehký úkol vybrat vítěze.

Na čtyři desítky českých i zahraničních vystavovatelů přivezly tipy na letní i zimní dovolenou. Svým uměním se prezentovaly i školy z regionu. V sobotu je připraven doprovodný program i řemeslný jarmark. Po poledni 18. ročník veletrhu končí. 

Tradičně se v den zahájení konal také odborný program. „Letos je téma Rodinná tradice aneb Z otce na syna,“ uvedla Kateřina Foglová z Okresní hospodářské komory v Jablonci, která seminář i soutěž regionálních výrobků o nejlepší potravinu, produkt a suvenýr pořádá. O vítězích jednotlivých kategorií rozhodla sedmičlenná porota.

„Je to rok od roku náročnější na hodnocení. Výrobců je více a více, ale počet cen, které můžeme udělit, je stále stejný,“ poznamenala předsedkyně poroty a šéfredaktorka Jabloneckého deníku Lenka Klimentová s tím, že zejména v kategorii regionální potravina by si ocenění zasloužili všichni. „Každý produkt je jedinečný a skvěle chutná,“ doplnila další členka poroty Milada Valečková z Muzea skla a bižuterie.

Některé z přihlášených potravin svým obalem a označením současně mohou plnit funkci dárku z regionu. „Jsme tu na víkend na horách. Domů si vezeme Marmelády z ráje. Meruňka s vanilkou je úžasná,“ potvrdila stoupající zájem o jedlé suvenýry sedmatřicetiletá Kateřina. Právě tento výrobek získal 3. místo v kategorii Potravina, ale podle předsedkyně poroty bodoval i v kategorii Suvenýr.

V minulých ročnících bylo zastoupení v této kategorii poměrně slabší. „Výrazně přibylo produktů, které splňují podmínky. Látkové tašky a batůžky Koza z Mimoně u mne zabodovaly,“ poznamenala ředitelka muzea. Majitelka obchodu se tak radovala z bronzové příčky. 

„Vedle tradičních výrobců přibyla řada nových, kteří tu byli poprvé. O to více mne to těší,“ uvedla předsedkyně poroty Lenka Klimentová s tím, že kvitovali s kolegy vysokou úroveň a kvalitu v kategorii Potravina. Kladným zjištěním je také stoupající počet výrobců, jejichž produkt je vázán na region a lze jen turistům nabídnou jako suvenýr. „To potvrzuje, že výrobci už jsou svou nabídkou v souladu s módností gastroturistiky,“ dodala porotkyně.