Holčičku Vendulku přišli první pracovní den nového roku do života přivítat nejen zástupci jablonecké nemocnice, ale také primátor města Petr Beitl. Ten kromě kytice předal rodičům také tradiční zlatý dukát z České mincovny a velkého plyšového medvěda. Vendulka je už třetím přírůstkem do rodiny Bílkových.

„Trojka je dobré číslo, také mám doma tři děti, už jsou ale trochu větší," usmíval se primátor a popřál malé slečně i celé rodině hodně zdraví a štěstí. Malá Vendulka, která primátorskou návštěvu zaspala, při narození vážila 3,1 kg a měřila 51 cm. Jablonecká porodnice se těší dobré pověsti.

„Sjíždí se k nám maminky zblízka i zdaleka, měsíčně sepíšeme kolem 120 porodopisů," prozradila hlavní sestra Jitka Řehořová. Porodnost v roce 2012 v Jablonci dosáhla úctyhodného počtu 1453 dětí. Z toho mimo jabloneckých dětí bylo 658. „Děkuji všem v nemocnici za vstřícný a profesionální přístup nejen k maminkám, ale i ke všem ostatním pacientům, jsem rád, že Jablonec se může svou nemocnicí chlubit," poděkoval primátor Beitl řediteli nemocnice MUDr. Němečkovi.