Nic nenaznačuje, že by se tu provozovala nějaká magie. Domek i jeho obyvatelka působí velmi moderním stylem.
„Je, vybryndala jsem vám kafe, to znamená, že budete mít peníze,“ usmívá se na mne. To mě ujistí, že jsem tu správně. „Vy se věštěním živíte?“ ujistím se ještě. „Ano, ale jezdím spíš do Prahy. Je tam kosmetický salón a klientky si zvykly zajít si na kosmetiku nebo pedikúru, a potom hned dozvědět se něco o sobě.“
„A to si mohu vybrat, z čeho chci věštit,“ ptám se a rozhlížím se po zahradě po nějakých pomůckách. „Z počátku věštím z karet a ptám se na datum narození, ale potom už spíš probíráme současnou situaci. Já lidem neukazuju jejich osud, ale snažím se jim vysvětlit, proč se jim jejich problémy dějí. Snažím se jim ukázat pravidla vesmíru, podle kterých by se měli řídit,“ vysvětluje svůj přístup k zákazníkům, který mě velmi zaujal.
„Teď mi povíte, co mě čeká a nemine,“ ptám se vzrušeně a cítím, jak mi naskakuje husí kůže. „Lidé si často myslí, že je vše předem dané, ale osud v životě připravuje jen situace, asi osmdesát procent rozhodování je na nás,“ vysvětluje uklidňujícím hlasem hostitelka.
Na papír si napíše moje datum narození a sestaví z nich pro mě nepochopitelnou tabulku. „Narodila jste se dvacátého devátého? To číslo znamená kreativitu, máte nápady, které by vám mohli lidé závidět,“ potěší mě hned na úvod. Vzápětí se dozvídám, že jsem na prahu nového devítiletého kruhu a tento rok je pro má rozhodnutí důležitý. Velmi zaujatě poslouchám.
Dozvím se, že mé číslo je sedm, tudíž mám i já sklony k esoterismu. „Pro vás je důležitá doba od vašich 49 do 56 let, to budete bohatá a budete se stýkat se samými slavnými lidmi,“ prozradí mi něco z mé vzdálenější budoucnosti. A mohu říct, že tato informace mě velmi navnadí. Že by se ze mě vážně stala slavná spisovatelka?
„Ale nenechte se mýlit, i bohatí mají v životě své problémy,“ usmívá se a ví o čem mluví, protože si k ní chodí pro radu i takové osobnosti, jako je zpěvačka Dara Rollins nebo herečka a manželka minulého prezidenta Dagmar Havlová.
Ptám se ještě zvědavě na vztahy i na rodinu. „Člověk si vždy musí nejdřív vyřešit situaci s rodiči, aby mohl mít úspěchy v partnerském životě. Dcera je vždy pokračováním matky,“ zní rada věštkyně.
Na závěr mi ještě paní Ria poradí, že se nemám bát o cokoli požádat vesmír. „Lidé se tu mohou mít dobře, vesmír jim nechce uškodit. Stačí jen, aby si to jen přáli!“