Více než padesát samohybů vyrazilo na start čtvrtého ročníku jízdy pravidelnosti historických vozidel pod názvem Okolo Elišky – o pohár starosty Josefova Dolu. Zájemci zhlédli start do vrchu, dojezd, vložený závod hadraplánů a závěrečnou prohlídku vozidel s vyhodnocením soutěže a ankety o nejsympatičtější automobil a motorku. Největší pozornost diváků přitahovala motorka Brough Superior a nejstarší automobil Z 18 z roku 1928 v sanitní úpravě. Soutěž odstartovala v deset hodin dopoledne. Do tří kol, jejichž časy se sčítaly, vyráželi účastníci po dvojicích, mnohdy i samostatně.
V některých chvílích docházelo až k bizarním startovním složením. To když startovala najednou například vozidla Jaguár XJS a Fiat 500. „Je to taková sranda, snad nikde se závody veteránů neberou vážně,“ řekl Jan Úředníček, ředitel a účastník závodu, který startoval na motocyklu Manet S 100. Dobrá nálada neopustila soutěžící a diváky ani po dojetí závodu. Drobné občerstvení v cíli spláchlo prach z cesty. „Akci pořádáme už počtvrté. První ročník byl z hecu, dělal jsem ho manželce k narozeninám a jak vidíte, už mi zůstal,“ smál se Úředníček.
Letošní rok je závody veteránů nabit. Avizovaná akce Veteran Car clubu NISA, který měl zasáhnout o víkendu i Jablonec, byl kvůli přetlaku akcí zrušen. „Akcí je bohužel tolik, že jsme jízdu museli zrušit,“ uvedl Jan Jež za Veteran Car.