Vypáčit dveře za asistence jablonecké policie a Ligy na ochranu musel majitel domu v Podhorské ulici, aby vysvobodil tříletého psa. Nájemníci ho v bytě zanechali déle jak týden, bez možnosti se najíst, napít nebo vyvenčit a vyměšovat.

„Pes je podvyživený a dehydrovaný. Po týdnu jsme již museli zasáhnout, nevěděli jsme v jakém pes bude stavu,“ uvedla Dagmar Kubištová z Ligy na ochranu zvířat s tím, že psa našli ve výkalech bytě, který se podobal skladišti.

Nájemníci však neměli problém jen s péčí o psa. Majiteli domu dlužili na nájemném téměř čtyřicet sedm tisíc korun. „Rodina zde bydlí dva roky a už přes rok mi dluží na nájemném, podal jsem na ně i žalobu,“ řekl majitel domu Miroslav Kaňka. Na řádění samotného psa v bytě upozornili majitele domu sousedé. „Bylo nám psa líto, snažili jsme se mu posílat jídlo pode dveřmi,“ uvedla jedna ze sousedek, která si nepřála být jmenována.


Majitelé psa jsou údajně mladý manželský pár s malým dítětem. Podle některých svědků do bytu za nimi docházeli podivní lidé a mladý pár měl co do činění s drogami. Ani jeden při zásahu policie, Ligy na ochranu zvířat a majitele domu po otevření dveří na místě nebyl. Pohled se nabízel pouze na podvyživeného tříletého pitbullteriéra, psí výkaly, nepořádek a špínu.

Případ týrání řeší jako přestupek Majitel psa je podezřelý hned z několika přestupků.
Pes byl tak hubený až na něm byly vidět vystouplé kosti. Kromě podvýživy a dehydratace však psovi žádná zdravotní újma nehrozí. Zato majiteli psa ano. „Majitel psa je nyní podezřelý ze spáchání přestupku, kdy bezdůvodně omezil přísun potravy a napájení psa, stejně tak pohyb psa venku,“ vysvětlila mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová s tím, že přestupek předají k dořešení Správnímu odboru Jablonecké radnice.


Majitelka lučanského útulku Dášenka Dagmar Kubištová, která byla též při sobotním zásahu potvrdila, že psa vysvobodili právě v čas. „Pes je velmi hodný a vychovaný, slyší na jméno Aston,“ uvedla.Majitelé nejeví zájem. „Nepřišli, ani se o něj nezajímají. Zůstane u nás po dobu léčení. Pak mu najdeme nový domov, pokud se nadále majitelé neozvou,“ dodala Kubištová.