„Liberecký kraj dlouhodobě podporuje také fungování mezikrajských linek a nejinak je tomu v případě relace Jablonec – Praha. Posílením provozu reagujeme na rostoucí zájem o tuto linku,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pověřený řízením resortu dopravy.

Nové spoje budou z Jablonce odjíždět v pracovní dny v 6:50 a v 9:20 a v neděli v 15:50 (spoj pojede již z Tanvaldu). Z Prahy budou zavedeny spoje v pracovní dny v 7:30 a v 17:00 a v neděli v 17:00 (veden až do Tanvaldu).

Linka 900 vznikla sloučením regionálních linek mezi Jabloncem, Tanvaldem, Harrachovem a Rokytnicí nad Jizerou a expresní linky Jablonec – Praha, jejíž provoz byl výrazně omezen po pandemii COVID-19. „Liberecký kraj tak rychlé spojení Jablonce s Prahou de facto zachránil,“ dodal Sviták.

Ilustrační snímek.
Žena z Jablonecka přišla téměř o 140 tisíc. Vylákal je falešný technik z banky

„Mezi Jabloncem nad Nisou a Prahou je linka i nadále v provozu jako expresní. Bonusem propojení je přímé spojení Jablonecka s horskými středisky, ale také rychlejší spojení z hor do Prahy,“ upřesnil Otto Pospíšil, jednatel společnosti KORID LK.

Zhruba každé dvě hodiny jede spoj Rokytnice – Praha a linka je posílena o vložené spoje Jablonec – Praha tak, aby spojení druhého největšího města v kraji s Prahou bylo zajištěno každou hodinu. „Z pohledu efektivity se nám toto propojení velmi osvědčilo, ale pochopitelně musíme reagovat na zájem cestujících a obsazenost. Nyní linku posilujeme o nové spoje. S dopravcem BusLine již jednáme o pořízení dalších velkokapacitních 15 m vozidel na linky do Prahy,“ uzavřel Pospíšil.