V sobotu 26. dubna vyrazila řada lidí s TJ Sokol Alšovice na pochod Krajem českých sklářů. Turistický oddíj TJ Sokol Alšovice pořádál již třicátý čtvrtý ročník dálkového a turistického pochodu. Trasy: 5, 15, 25, 35, 50 km a cyklotrasy 50 kilometrů.

Jako vždy byla pořadatelem nejaktivnější tělovýchovná jednota v Pěnčíně - Sokol Alšovice, respektive turistický oddíl této jednoty. Pěnčínskem přeletělo ne 333 stříbrných křepelek, ale 444 zdatných turistů, kteří se rozhodli zabojovat s letošním vrtkavým jarem a vyplatilo se jim to.

Počasí se vydařilo a ukázalo se i sluníčko. Všichni spokojeně došli zpět do alšovické sokolovny, kde se mohli posilnit v místní kuchyni a hrdlo svlažit dobrým točeným pivem. K velké radosti pořadatelů pochodovalo i hodně dětí, i když některé ještě v kočárcích. Organizace takovéto akce je náročná. Na šesti kontrolách (nejvzdálenější ve Svárově, Návarově, Semilech a v Dolánkách) udělovalo krásná nová razítka celkem patnáct kontrolorů, v kuchyni a ve výčepu se vystřídalo nejméně 16 členů Sokola, přípravné práce na značení tras a kontrolách při vlastním pochodu zajistili všichni členové turistického oddílu.