„Práce pokračovaly i několik dní po otevření, to ale nebrání provozu. Potřeba je seřídit technologie filtrace a dodělat nějaké terénní a zahradnické úpravy,“ popsal starosta Košťálova Milan Havlík.

Rekonstrukce bazénu byla nutná proto, že byl stavebně a staticky v havarijním stavu. Unikala voda a bylo ji nutné neustále připouštět. Současně se zhoršila kvalita vody ze dvou pramenů a nebylo možně tuto vodu používat. Bylo tedy nutné vybudovat novou technologii čištění vody.

Čištění přes 3000 metrů krychlových vody by při současných cenách elektrické energie bylo provozně smrtící. Bylo tedy potřeba snížit objem vody v koupališti alespoň o třetinu. „Toho jsme docílili změnou tvaru a hloubky. Dětská část s malou hloubkou, která je vždy více užívána, má plochu větší. Plocha pro dospělé plavání obsahuje mimo jiné i 40 metrů plavecké dráhy a také hluboké doskočiště ze skákacího prkna. Základní funkce koupaliště budou tedy zachovány,“ popsal Havlík.

Záchranářská podkova na mole na jablonecké přehradě.
Nenechavci si na jablonecké přehradě hrají se záchranářskými podkovami

Nyní jde o koupaliště umělé a tak se tu objevil plavčík. Bazén s dětským brouzdalištěm má celkovou vodní plochu skoro 1300 metrů čtverečních. Zaplavat si můžete ve třech oddělených plaveckých drahách, svézt se na velké nerezové skluzavce, děti na malé plastové skluzavce. Dětské brouzdaliště má ve středu nízký opracovaný kámen s vodotryskem. Dospělí si mohou skočit ze skokanského prkna a také z třímetrové věže. Celé koupaliště je obklopeno zelení. Součástí areálu je i kemp.

Provozní doba za příznivého počasí je od 10 hodin do 19 hodin.