Pátek 14. srpna

Operetní melodie, Letní scéna, Jablonec od 17 hodin

Se známými melodiemi Oskara Nedbala, Rudolfa Frimla a Rudolfa Piskáčka vystoupí tenorista Lubomír Havlák, sólista Státní opery a ND v Praze, společně se sopranistkou Ivanou Veberovou, sólistkou DJKT Plzeň, a klavírním doprovodem Ireny Havlákové. „Netradičně bude v programu zastoupený také tanec, neboť na Letní scéně vystoupí i členové baletu Státní opery a ND v Praze: Ladislav Lojda, Martin Gebauer, Drahomíra Lojdová a Anežka Kalkusová," doplňuje ředitel Městského divadla Pavel Žur a dodává, že vstupné je 20 Kč.

Koncert Pivovar Rohozec od 20 hodin

Večer plný rock'n'rollu a rocku, kapela Vaťák zahraje písničky od skupiny Kabát a Rouden Band známé rockové skladby. Vstupné 100 korun.

ABBA STARS Abba Revival Sluneční lázně, přehrada, Jablonec od 20 hodin

„Nemohu říci, že ABBA je moje krevní skupina a muzika mého mládí, i když díky mým rodičům melodie této švédské čtveřice doma zněly často. Ve mně ABBA evokuje film Mamma Mia se skvělou Meryl Streep. Tahle hudba už pro mě bude vždy prodchnutá sluncem a prázdninami," svěřil se náměstek primátora Pavel Svoboda. Vstupné je 50 korun.

Sobota 15. srpna

Country skupina Sešlost Autokemp Tanvaldská kotlina od 18 hodin

Koncert pod širým nebem. Vstupné zdarma.

Festival pod hrází přehrada, Jablonec od 13 hodin

Multižánrová akce, zdarma, hudba, divadlo, film i řemeslné dílny.

Rozhledna Štěpánka, Kořenov od 10 hodin

Slavnost k výročí, divadlo, hudba, řemeslné dílny.

Bramberské hudební slavnosti Rozhledna Bramberk od 14 hodin

K pohodě hraje Alabama, Vejlupci, Muzika Rebels, Kopečkáři. K rozhledně jezdí vláček z Horního Maxova. Vstupné 40 korun.

Dechovka Turnovanka Pivovar Rohozec od 14 hodin

Z původně velkého dechového orchestru vznikla dnešní podoba Turnovanky, tedy malý dechový orchestr čítající 16 stálých členů. Ozdobou jsou pak zpěváci Jana Vyhlídková, Michaela Vildová a František Pelc. V repertoaru mají své nazastupitelné místo tradiční rytmy jako polka, valčík, tango, ale zároveň můžete na četných koncertech slyšet i řadu tanečních rytmů z repertoiru Turnovského big bandu či další swingové skladby. Vstupné 50 korun.

Závod Red Bull 400 Harrachov od 9 hodin

Závod spočívá ve vyběhnutí na vrchol skokanského můstku K120, pod skokanským můstkem. Závody jednotlivců i družstev.

Motosraz Fiat Bertone Harrachov

Na dohled od skokanských můstků si dali o víkendu dostaveníčko majitelé italských vozů.

Koncert Kostel Nejsvětějšího srdce Páně v Horním Maxově od 18.30

Vystoupí flétnové kvarteto Flautus Vocis a smíšený sbor Kvintus pod vedením Jiřího Doubka. Zazní skladby J. S. Bacha, A. Dvořáka, E. Bozzy a dalších. Vstupné 100 korun.

Hvězdičková noc Muzeum Jizerských hor, Jizerka, Kořenov od 20 hodin

Téma: Naše souhvězdí jak je známe i neznáme. Po přednášce se podíváme na krásy naší oblohy dalekohledy postavené našimi přáteli z Libereckého klubu astronomů. Ti podají zasvěcený a poutavý komentář.

Letní slavnost Eurion Smržovka oba dny

Čeká na vás pouť, stánky, občerstvení, prohlídky kostela a muzea, divadlo, tanec a hudební skupiny, vyhlídkový vláček k Parkhotelu a zpět.

Neděle 16. srpna

Adam Ben Ezra, Tyršovy sady, Jablonec od 15 hodin

Talentovaný zpěvák a hráč na kontrabas Adam Ben Ezra vystoupí v rámci svého letního evropského turné. Pomocí efektů a smyček Adam vytváří autentickou zvukovou stěnu hodnou malého jazzového orchestru.

Pouť Vrcha ve Zbytkách u Zásady od 13 hodin

U staré školy bude hrát k tanci a poslechu Duo Adamis, na plátě se budou péct tradiční sejkory, ke kávě koláče a pro pobavení a radost bude jezdit vláček.