„Rodinné víkendové jízdenky město připravilo společně s provozovatelem městské hromadné dopravy. Jde vlastně o skupinovou slevu pro rodiny s dětmi platící každý víkend od páteční druhé hodiny odpolední do nedělní půlnoci," vysvětluje náměstek primátora Pavel Svoboda.

Rodinná víkendová jízdenka je v prodeji ve dvou cenových relacích. „Za 52 korun pořídíte jízdenku pro jednu dospělou osobu a jedno až dvě děti. Za 66 korun zakoupíte jízdenku pro dva dospělé a jedno až tři děti," doplnil další informace Svoboda.

Jízdenky mají podpořit nejen společné rodinné výlety, ale i cestování hromadnou dopravou. Jsou přenosné a je možné je po označení použít v celé síti jablonecké MHD po celý víkend. Vyrazit s nimi je možné i do Jizerských hor Bedřichova, Janova nad Nisou nebo Lučan nad Nisou a Maxova.

V Jablonci jsou v prodeji od roku 2009 za stále stejnou cenu, celý projekt vznikl v souvislosti s udělením titulu Obec přátelská rodině v roce 2008. Nově se k nim připojila také veselá rodinka Jizerkových. „Naše sdružení cestovního ruchu Jizerské hory vzniklo k propojení jednotlivých subjektů. Snažíme se nabídnout co nejširší možnosti a neustále rozšiřujeme nabídku pro rodiny v Jizerských horách," uvedla za Jizerkovy Vendula Pospíšilová.