Seznamu přihlášených vévodí soutěžní jezdci a legendy rally z Finska. Vůbec poprvé se například českým divákům představí Markku Alén, hvězda rallysportu z 80. let. Pozvání přijal také Fin Juhy Hänninen, který vrchol své dosavadní kariéry dosáhl za volantem Škody Fabia S2000, a kupříkladu v letošním roce dojel na slavné Finské Rally na skvělém šestém místě s Fordem Fiesta WRC.

Jak prozradil Petr Eliáš z autodromu Sosnová, nebudou v kategorii rally chybět ani sedminásobný mistr ČR v rally Václav Pech jun. s MINI John Cooper WRC, Igor Drotár ze Slovenska se Škodou Fabia WRC či Polák Grzyb s Fordem Fiesta R5.

„Celkem se na start postaví čtyři vozy WRC a S2000 a jeden kategorie R5. Divácky atraktivní Porsche se zadním pohonem kategorie GT představí David Nešpor a Karel Macek. V Rallycrossu se můžeme těšit například na Luboše Kužela s nesmírně silným Audi A2 Quattro, Romana Častorala s Opelem Astra OPC či Ondřeje Smetanu, Karla Václavíka nebo Jakuba Bittmana," jmenoval Eliáš.

Dvoudenní program na autodromu nabídne mimo jiné i atraktivní souboje buggy z autokrosu. Fanoušky motorsportu se pokusí svým uměním zahřát také Tomáš Enge.

Tomáš Enge si na autodromu vůbec poprvé vyzkouší silnou Super buggy. V Sosnové se objeví opět se svým otcem a slavným závodníkem Břetislavem Enge, ten osedlá historickou Škodu 130 LR.

V exhibičních programech se lidé mohou těšit na ukázku drifterské show těch nejlepších závodníků této mladé a atraktivní disciplíny, ukázku dakarského speciálu LIAZ Martina Macíka nebo atraktivní Audi S1 v rukou Stanislava Brouska a mnoho dalšího. V rámci nedělního hlavního programu, kdy bude stěžejní paralelní závod automobilů na trati autodromu, bude pro diváky připravena také autogramiáda. Nebudou chybět stánky se suvenýry.