Tipy na lepší časy, tak se nová kampaň jmenuje. Každý den bude díky ní možné navštívit alespoň virtuálně pozoruhodná místa v kraji. Poslouží k tomu obrazovky mobilů, tabletů nebo počítačů. Lidé si boudou moci prohlédnout pěkné snímky, začíst se do dobrých zpráv a jakmile to situace dovolí, tak si opravdový výlet za poznáním turistické oblasti naplánovat. Tipy na lepší časy se objeví na sociálních sítích pod profily Region Liberec a na turistickém portále www.liberecky-kraj.cz.

Tipy na lepší časy.Tipy na lepší časy.Zdroj: Liberecký krajKraj se tak snaží reagovat na aktuální situaci a chce dát lidem tipy na procházky do jejich nejbližšího okolí, protože pohyb na čerstvém vzduchu je potřeba. „Zároveň budeme nabízet tipy na výlety i pro dobu, v níž už bude možné vyrazit dál. Právě proto kolegové v oddělení cestovního ruchu připravili Tipy na lepší časy,“ vysvětlila Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Na každý den v týdnu bude připravena speciální rubrika. Pondělí se ponese ve znamení fenoménů kraje, mezi kterými rozhodně nebude chybět sklo a bižuterie z Křišťálového údolí. Na každé úterý je připraveno to nejlepší z regionů – tedy témata, která jsou charakteristická pro každou z oblastí. Postupně se představí Krkonoše, Jizerské hory, Máchův kraj, Lužické hory i Český ráj.

Středy prověří zeměpisné a geografické znalosti pomocí fotografických hádanek. Na čtvrtky se chystá představení jednotlivých měst kraje z pohledu jejich turistické přitažlivosti a o pátcích se bude cestovat prstem po mapě. Víkendy pak přinesou výběr toho nejlepšího. Každou sobotu se představí nejlepší snímek celého týdne a v neděli týden uzavře skvělá zpráva z kraje.