Organizátor soutěže Spolek pro pořádání soutěže Oděv a textil ve spolupráci s módní návrhářkou Jitkou Klett připravil pro soutěžící nádhernou cenu, prezentace vítězné kolekce na Pražském hradě a na Fashion Weeku v Košicích. Této pocty se dostalo studentům ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech.

Vedle kategorie Jitky Klett, která měla téma Multikulturalismus v oděvní tvorbě, žáci základních a středních škol soutěžili v dalších čtyřech kategoriích Tvoříme z textilu, kde si vítěznou trofej odvezla základní škola z Lomnice nad Popelkou, Luxus a ryzí ženskost, cena putovala na Střední školu do Strážnice, Letem světem, opět Strážnice a Nepovinná četba tentokrát skončila ve Vizovicích.

Vedle umístění, o které se postarala desetičlenná porota složená především z odborníků, bylo rozdáno i mnoho cen. Třemi krejčovskými pannami obdaroval vybrané kolekce Liberecký kraj, Střední průmyslová škola textilní Liberec zajistila tři nádherné dorty. Cena byla vyhlášena i za Krajskou vědeckou knihovnu i za pořádající Spolek pro pořádání soutěže Oděv a textil, Liberec.

Jana Kočí