V obci Malá Skála se to přes víkend vodáky jen hemžilo. „Jsou ideální podmínky, letos na vodě nejsme poprvé, ale dnes je to opravdový požitek,“ řekl Jiří Diviš z Prahy, který si právě chystal svoji kanoi. Klidný úsek řeky dává určitou jistotu všem nezkušeným. „Jsme v podstatě začátečníci, tak doufáme, že se nevyklopíme,“ doufali manželé Peterkovi. Teplé počasí ještě nestačilo dostatečně prohřát vodu.
Před chladem je možné se bránit. Speciální výstroj jako je neoprén a vodácké holinky, si v letním počasí téměř nikdo neoblékl. „Voda je dost studená, ale když se cvakneme, tak to snad vydržíme. Přece se nebudeme oblékat jako do arktických vod,“ smála se celá vodácká parta z Mladé Boleslavi. Podle nich nejsou vodáci žádná ořezávátka.
Počasí přálo nejen vodákům. Vysoké teploty vylákaly lidi na zahrádky v letním oblečení. Tento víkend přinesl nezvykle teplé počasí. Teploty se vyšplhaly přes dvacet stupňů, což je o deset stupňů víc, než je běžné aprílové počasí. Loni se teploty pohybovaly okolo deseti stupňů.