VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koně jsou stále kolem mne

Exkluzivní rozhovor. Starost o starší a staré považuje Helena Vondráčková za krásnou a šlechetnou činnost.

19.2.2008
SDÍLEJ:

Helena Vondráčková na sobotním benefičním pleseFoto: Petr Šimr

Téměř na den přesně po požáru koňského domova důchodců v Křižanech připravili organizátoři první benefiční ples na podporu zvířat v nouzi. Tentokrát výtěžek z každé vstupenky putoval právě do Křižan. Stejně jako ostatní vystupující přijela v sobotu 16. února do libereckého Babylonu i Helena Vondráčková v doprovodu Martina Michala účinkovat bez honoráře.
Jaký máte vztah ke koním, jezdila jste?
Kladný, protože pocházím z kraje koní ze Slatiňan u Chrudimi. Máme tam krásný hřebčín v zámeckém parku, kde jsou jezdečtí i parkuroví koně. Už jako malá holka, tedy studentka příodovědné větve gymnázia, jsem tam se školou chodila čistit stáje a pomáhat. Ty koně jsem od malička milovala a byli kolem mne. Naučili mne i jezdit. Kůň je pro mne jedním z nejkrásnějších zvířat a proto mne velmi zasáhlo, když jsem zjistila, co se stalo v Křižanech.
Zpráva vás tedy zastihla bezprostředně po požáru?
Ano, viděla jsem to v televizi ve zprávách. Úplně se mi rozbušilo srdce. Říkala jsem: Martine, někam zavolej, zjisti něco. Musíme pomoct. Muž zjistil, kde to je a zavolal přímo té paní Polákové, co se o koně stará. Nabídli jsme se, že pokud bude nějaká možnost, že bychom mohli být nápomocni, aby s námi počítala.
Byli jste se v Křižanech podívat?
Zatím ne. Ale dnes jsme se domluvili, že až bude příhodnější počasí, tak se tam zastavíme.
Jak se díváte na zařízení, kde mohou dožít starší nebo staří?
Kdokoliv. Ať jsou to lidé nebo zvířátka, je to úžasný počin. Je to krásná a šlechetná věc. Moc tomu fandím. Proto nechápu, jak se může najít někdo, kdo takového momentu, tedy konkrétně požáru koňského domova důchodců, zneužije a chce provozovatelku poškodit.
Myslíte zneužít situaci provozovatelky, kdy se stará o zbylé koně a současně se snaží znovupostavit stáje. Některá média byla podezíravá právě v otázce výstavby?
Ano. Vůbec to nechápu. Už ten fakt, co jí přihodilo, je strašný.
Měla jste někdy sama koně?
Na vlastního nemám čas, ale mám je v blízkém okolí i teď. A jsem ráda. Po té, co jsem opustila rodný dům a odstěhovala se do Řitky, kde koně nebyly, jsme se ohromně zaradovala po revoluci. Po restituci z toho našeho příšerného JZD, plného zrezivělých strojů, se rozhodl majitel pan Filípek pro zvelebení a jsou tam koně. A vznikl krásný jezdecký klub, s parkury a rodí se tam už hříbátka. Dokonce, a to mě moc potěšilo, tam mají nádherného křebce z mých rodných Slatiňan. Takže koně přišli za mnou.
Zřejmě se tedy ztotožňujete s názorem, že nejkrášnější pohled na svět je z koňského hřbetu?
Je to tak. A mají nejkrásnější oči ze všech tvorů.
Máte šanci si pohled ze hřbetu dopřát?
Pořád mne do klubu zvou. Přiznám se, že už by se na koně asi bála, abych si něco nezlomila, přestože jsme na nich točili různé věci a jezdila jsem.
V Liberci se konal první benefiční ples pro zvířata v nouzi, přijmete pozvání na další?
Podle mých možností. Prostě nikdy neříkej nikdy.

Autor: Lenka Klimentová

19.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka(18 810 Kč)

Všeobecní administrativní pracovníci REFERENT odboru stavebního a životního prostředí. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemník Magistrátu města Jablonec nad Nisou vyhlašuje výběrové řízení na pozici, REFERENT odboru stavebního a životního prostředí Magistrátu města Jablonec nad Nisou (referent stavebního úřadu), 10. platová třída, Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské popř. vyšší odborné vzdělání se stavebním zaměřením; možno i středoškolské za podmínky min. 3 roky práce v oboru; znalost stavebního zákona; uživatelská znalost práce s PC (Word, Excel, internet); dobré komunikační schopnosti pro jednání s právnickými i fyzickými osobami; odpovědnost, samostatnost, flexibilita; přehled o právních předpisech v oblasti veřejného stavebního práva, znalost práce s mapovými podklady a orientaci v místopisu města Jablonec nad Nisou, Popis vykonávané práce: pracovník zajišťuje veškerá správní řízení a další postupy stavebního úřadu podle zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon) a předpisů souvisejících včetně zákona č. 184/2006 Sb., o odnětí nebo omezení vlastnického práva k pozemku nebo stavbě (vyvlastňovací zákon) a to na území Statutárního města Jablonec nad Nisou a příslušných obcí spadajících do územní působnosti obecního úřadu obce s rozšířenou působností., Přihlášky do 7.března 2018 do 12 hod., Úplné znění inzerátu vč. dalších pokynů najdete na www.mestojablonec.cz, Magistrát, Volná místa.. Pracoviště: Statutární město jablonec nad nisou - magistrát města, Mírové náměstí, č.p. 3100, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Zdeňka Krausová, +420 605 713 567,483 357 172.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník(180 Kč)

Ostatní specialisté v oblasti sociální práce Sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 180 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Sociální pracovník/pracovnice, Náplň práce:, " individuální práce s účastníky projektů , který si klade za cíl zvyšovat uplatnění jeho účastníků na trhu práce a zvyšování zvládání zátěže běžného života, " individuální a skupinová práce s klienty v Komunitním centru i v terénu, " příprava na setkání s účastníky projektu, " setkání s účastníky a řešení případů a potřeb účastníků, " terénní práce (návštěva úřadů, institucí apod. s účastníky projektu), Požadujeme:, " Odpovídající vzdělání - podle Zákona o sociálních službách, 108/6 Sb. - podmínkou!, " Praxi na obdobné pozici výhodou, " čistý trestní rejstřík, " PC dovednosti - základy, " zodpovědnost, pečlivost, svědomitost, samostatnost, důslednost, " komunikativnost, slušný vzhled a příjemné vystupování, Zaměstnanecké výhody: sleva na zaměstnanecké produkty, firemní akce, vzdělávání, Kontakt telefonicky, emailem, nebo osobně každý den 8 -12 hod.. Pracoviště: Sdružení tulipan, z. s. - 001, Komenského, č.p. 926, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Ivana Lamperová, +420 775 802 278.

Lidské zdroje - Lidské zdroje Psycholog(350 Kč)

Ostatní psychologové Psychiatr. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 350 kč, mzda max. 600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Psychiatr, Náplň práce:, " Příprava na setkání s účastníky, " Setkání s účastníky a řešení případů a potřeb účastníků, " Předání zápisu ze setkání s účastníky, " Vyplnění a podpis výkazu práce za jednotlivé měsíce dle počtu odpracovaných hodin na projektu, " Předání prezenční listiny s uvedením termínu setkání s účastníky projektu, času setkání, jména a podpisu účastníka projektu a sociálního pracovníka, Zaměstnanecké výhody: sleva na zaměstnanecké produkty, firemní akce, vzdělávání, Kontakt telefonicky, emailem, nebo osobně každý den 8 -12 hod.. Pracoviště: Sdružení tulipan, z. s. - 001, Komenského, č.p. 926, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Ivana Lamperová, +420 775 802 278.

Obchod - Obchod Obchodní referent(9 150 Kč)

Obchodní referenti Specialista podpory prodeje. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Specialista podpory prodeje, Jsme firma působící v oblasti IT, naše služby poskytujeme větším zákazníkům. Požadujeme základní znalost na PC, dobrou komunikaci, při kontaktech nových a stávajících zákazníků, loajálnost a spolehlivost, ochotu učit. Nabízíme možnost finančního i profesního růstu po zaučení, fyzicky nenáročnou práci, práci v dobrém kolektivu., Vhodné pro OZP., Kontakt telefonicky, nebo emailem.. Pracoviště: Renometel s.r.o. - pracoviště, Krkonošská, č.p. 90, 468 41 Tanvald. Informace: Radka Škublová, +420 776 247 138.

Hudební festival Songfest.cz. Ilustrační foto.

Vítání čínského nového roku se postupem času stalo fenoménem

Handy Kvadriatlon 2018 je za několik dní. Společně se sportovci, jako v loňském roce, sejdou v Bedřichově. Ještě máte čas postavit tým nebo doplnit dvojici, kde chybí závodník. Snímky z roku 2017.
12

FOTO: Sportujete rádi a máte radost ze zážitků? Zkuste handy Kvadriatlon

Záchranáři hledali běžkaře. Nakonec ho našli podchlazeného, ale v pořádku

Jizerské hory – V pondělí kolem jedné hodiny odpoledne vyjela skupina turistů ze Smědavy do penzionu na Jizerce, šedesátiletý muž z Německa se za ní krátce po odjezdu opozdil.

Jedna rolba vládne všem a po krk ve vodě v minus pěti: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 21. února 2018.

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté porazili USA a zahrají si na OH o medaili. Francouz vychytal nájezdy

/FOTOGALERIE, ANKETA/ Uf, to bylo drama! Čeští hokejisté postoupili do semifinále olympijského turnaje, když porazili tým USA 3:2 po samostatných nájezdech. Američané ale byli tuhé sousto, i když národní tým byl po většinu zápasu lepší. O finále se svěřenci trenéra Josefa Jandače utkají s Ruskem.

Mladý hokejový výběr se v konkurenci krajů na olympiádě mládeže neztratil

Liberecký kraj se stal vítězem letošní XVIII. Zimní olympiády dětí a mládeže, která se uskutečnila na sportovištích v Pardubickém kraji s olympijským centrem v Litomyšli. Výsledek potvrdil, že zimní sporty v Libereckém kraji mají silnou a hlavně kvalitní mládežnickou základnu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT