Ve výběrovém řízení na pronájem volné prodejny v budově radnice se utkali dva zájemci. Pražská cestovní kancelář a jablonecký výrobce sportovního oblečení Kerbo. Přestože místní podnikatel nabídl více peněz, prodejnu zde neotevře.
„Nabídl jsem měsíčně podstatně více než druhý zájemce,“ potvrdil majitel Kerba Michal Mučica. Původně měl informaci, že uspěl právě on a posvětit pronájem musejí ještě radní. Ti se ale shodli, že dají přednost někomu jinému. Na průběh výběrového řízení podal Michal Mučica stížnost.
Ze zápisu rady totiž vyplývá, že ředitel odboru financí a majetku Ondřej Frič má jiný názor, než rozhodl výbor pro hospodaření s majetkem města: „U firmy Kerbo se předpokládá, že dá o vánocích výpověď, neboť nájemné bude pro ni neúnosné.“ Cestovní kancelář nabídla dlouhodobou smlouvu. S tím počítal i majitel Kerba, ale v podmínkách výběrového řízení tento požadavek zveřejněn nebyl.
„Postup a rozhodnutí rady města považuji za velmi nestandardní,“ prohlásil opoziční zastupitel Petr Beitl. Podle něj není firma Kerbo žádným nováčkem v oblasti podnikání. Má již několik let obchody v liberecké Hypernově či mladoboleslavské Olympii.
„S radnicí jsem skončil,“ prohlásil Mučica. Žádnou odpověď už od ní nečeká. Přitom podle něj stačilo zvednout telefon a zeptat se, s jak dlouhou nájemní smlouvou počítá. „Asi nejsme jako jablonečtí podnikatelé dost dobří,“ poznamenal s tím, že už se nechce průběhem řízení zabývat. „Okamžitě jsme si našli v centru jiné prostory,“ dodal.