Do konce minulého roku provozoval nájemce sport bar bez problémů. Pak dostal zprávu, že bude končit. Důvody se podle situace střídaly. Jednou to byl hluk před barem, podruhé to, že z baru dělá diskotéku. Důvody se střídají dodnes.
„Dostali jsme výpověď, ale důvody, které uvedla obec se nezakládají na pravdě,“ řekl Jan Plešingr, otec nájemce. Podle něj měli snahu se domluvit, ale ze strany obce to nemělo žádnou odezvu.
„Teď čekáme na vyjádření obce a spolupracujeme s právníkem. Do objektu jsme vložili hodně peněz a výpověď je neplatná,“ dodal Plešingr. Podle něj není náhoda, že po odmítnutí výpovědi měli jednu kontrolu za druhou.
Jiného názoru je ale obec. Ta si je jistá, že postupuje správně. Na svých internetových stránkách zveřejnila záměr prostory pronajmout. Vyzývá všechny zájemce, aby učinili nabídky. Vyberou prý tu, která bude vyhovovat nejvíce sortimentem a otevírací dobou.
„Pan starosta si zřejmě usmyslel, že nás zlikviduje. Náš vztah není po právní stránce ukončený, a on už nabízí,“ kroutil hlavou Plešingr.