Majitelé sjednotí dva provozy pod jednu střechu, ušetří režijní náklady a zvýší produkci, zároveň ale počítají s poptávkou na trhu práce po nových zaměstnancích.
„V současnosti u nás pracuje zhruba třicet lidí především v dělnických profesích,“ uvedl jeden ze tří jednatelů společnosti Libor Čivrný. Většinu tvoří ženy. U větších přítlakových lisů pracují ve dvou i ve třech v jednotlivých technologických krocích. Produkci by do konce roku chtěli zdvojnásobit, proto počítají, že budou potřebovat i další lidi.
Společnost s obratem zhruba do padesáti milionů ročně vyrábí především pro regionální odběratele. „Daří se natáhnout zakázky odjinud, ale konkurence je tak silná, že rozhodují i přepravní náklady. Kartony jsou objemné,“ vysvětlil jednatel Michal Kapička.
Mezi největší odběratele patří automobilový, bižuterní, potravinářský či tukový průmysl, ale i výrobci šroubů, plastů a vánočních ozdob. „Domečky na krysí návnady jsou ale také od nás,“ poznamenal Čivrný. Na kartony dodávají i potisk maximálně do dvou barev.
Na rekonstrukci objektu, který v areálu bývalé Silky společnost koupila, mají příslib dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj a z Ministerstva průmyslu. „Jde o projekt Reality. Tedy dotace na rekonstrukce bývalých průmyslových objektů,“ vysvětlil Kapička. Rekonstrukci v objemu 15 milionů korun zaplatili z vlastních zdrojů. Pokud žádost projde, mohli by dostat zhruba 45 procent zpět.
„Na tu možnost nás upozornil náš kamarád Karel Dlouhý. Jak správně podat žádost, jsme svěřili odborníkům,“ doplnil třetí jednatel Petr Thér. Zatím jde sice pouze o příslib dotace, ale přesto věří, že uspějí.
„Ve staré budově výroba byla a nyní zase bude. U takových případů je podle mých informací úspěšnost velmi častá,“ poznamenal Thér.