Policisté se zaměřili zejména na měření rychlosti a odhalování řidičů pod vlivem alkoholu a drog. „Při dohledu nad provozem se na silnicích v kraji vystřídala na různých rizikových místech více jak stovka policistů z dopravní i pořádkové služby. Během volných dní, kdy se očekával i zvýšený nárůst dopravy, zkontrolovali přes 1 500 vozidel a více jak 300 řidičů museli řešit z důvodu přestupkového jednání,“ informovala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Až na 22 přestupků, které putovaly k příslušnému správnímu orgánu, jich 287 policisté řešili přímo na místě pokutami. Těch policisté rozdali za více jak 130 000 korun.

Nejčastějším prohřeškem bylo překročení nejvyšší dovolené rychlosti. Za něj si pokutu vykoledovalo 110 řidičů. Dalších 67 šoférů vyrazilo na silnice ve voze v nevyhovujícím technickém stavu. Bezpečnostní pásy zapomnělo použít 26 řidičů a jeden za jízdy telefonoval.

Vodáci na Jizeře.
Závody i program pro rodiny s dětmi. Vodáci zvou na tradiční Odemykání Jizery

I přesto, že policie rozsáhlou kontrolní akci avizovala předem, našli se tací, kteří usedli za volant posilněni alkoholem. V rámci Libereckého kraje hlídky přistihly pod jeho vlivem 11 řidičů, další tři šoféři se posilnili drogami. Pokutám se nevyhnuli ani motorkáři nebo cyklisté.

„Velice pozitivním výstupem dopravně bezpečnostní akce je i skutečnost, že o prodlouženém víkendu a následném velikonočním svátku nedošlo v Libereckém kraji k žádné dopravní nehodě, při které by přišel někdo o život,“ dodala Šrýtrová.