Na 300 kusů exotického ptactva z Afriky i Austrálie, bonsaje, samorosty i kaktusy. To všechno nabízí každoroční krajská výstava Českého svazu chovatelů Semily, která se koná v kulturním centru Golf.
Mezi mnoha ze 75 klecí chodil a popisoval pestrobarevné ptactvo předseda spolku chovatelů Vladimír Bažant: „Jsme tu už jedenáctý rok. Různí chovatelé sem dopraví svou část sbírky a každý rok zde nové exponáty přibývají. Letos jsme výstavu připravovali pět dní. Můžete tu vidět papouška šedého Žako, aru Severu, desítky různých andulek, správně papoušků vlnkovaných. Tady je bažant zlatý, bažant zlatožlutý, bažant královský…“
Některé druhy si je možno přímo zakoupit.
Zahrada bonsají
Kromě toho zde mohou návštěvníci spatřit bonsaje, ale i samorosty a kaktusy. Floru zde doplňuje fauna tak, že je rozmístěna na mnoha místech včetně klecí. Přicházejícímu člověku se může zdát, že vstoupil do jakési zahrady.
Výstava probíhá za podpory města a sponzorů, bez kterých by to podle Vladimíra Bažanta nešlo. Chovatelé to mají totiž většinou jako koníčka.
„Moc se mi to líbí. Hlavně, jak jsou ti ptáci barevní. Je úžasné, jak dokáže příroda vybarvit své dílo,“ chválila si podívanou návštěvnice výstavy Petra Klucká, která se areálem prošla dvakrát.