„Vzhledem k rozsahu potrvá stavba 2,5 až 3 roky, a to i podle zájmu a prodeje,“ vysvětlil Martin Stašák, jednatel společnosti Byty Jablonec, která projekt finalizuje.

Jabloneckému magistrátu se podařilo s investorem dojednat důležité změny. Do té doby narážel „vousatý“ projekt na odpor nejen místních, ale i úředníků. Poprvé se objevil v roce 2010, od té doby byl několikrát přeprodán.

Vyjednáváním mezi městem a investorem se podařilo zvýšit kvalitu obytného souboru Park Podlesí i přimět firmu Byty Jablonec investovat do úprav veřejných prostranství v okolí a infrastruktury přibližně 15 milionů korun. Ve čtyřech domech vzniknou v přízemí místo nehezkých řad vrat garáží byty s předzahrádkami, v dalším zase prostor pro občanské vybavení, který bude převeden na město za symbolickou částku.

K dalším změnám v projektu patří také zřízení zahrady s dětskými herními prvky, komunikace včetně veřejného osvětlení, chybět nesmí ani obratiště pro nákladní automobily sloužící například ke svozu odpadu, stěhování apod. Součástí pak musí být i odpovídající počet parkovacích a kontejnerových stání.

Starousedlíci bojují s přívaly turistů na Hamštejně.
Nová rozhledna na Hamštejně přitahuje davy turistů. Místní trpí, problémů je moc

„Na západní hraně území je navržená pěší a cyklistická stezka, mezi ulicí Jezdecká a Lesní cestou pak vznikne napojení k pohybu koní ze stájí do volné přírody,“ přiblížil další změny projektu náměstek primátora pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Projekt zahrnuje sedm domů a v nich 156 bytových jednotek. „Bydlení zatím plánujeme jak družstevní formou, tak i s možností převodu do osobního vlastnictví. Připravujeme financování projektu a podle toho připravíme i nabídku s financováním pro budoucí uživatele,“ sdělil Stašák.

Byty budou v mixu garsonek i větších bytů jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi, tedy 1+kk až 3+kk.

Mohlo by vás zajímat: Jablonec rozšiřuje služby u přehrady Mšeno. Přibudou toalety a stín

Zdroj: Sedlák Jan