Investoři mají volnou ruku k zástavbě lokality na Proseči. V ulici U Tenisu a v Široké mohou vyrůst jak rodinné domky, tak až pětipodlažní viladomy. Do budoucna by však z Proseče mělo zmizet překladiště na rádelský katastr.
„Posoudíme jednotlivé investorské záměry. Vybereme ten, který nejlépe bude odpovídat představám města,“ uvedl místostarosta Jablonce Otakar Kypta.
Zástavba vznikne na stráni orientované na jihozápad s výhledem na Ještěd. Viladomy by měly být maximálně čtyřpatrové s využitím suterénu, kde by vznikly garáže.
„S výstavbou souhlasím, jsem pro variantu vícemetrových bytů nebo rodinných domků, protože mladí lidé se právě z malých prostor, jaké jsou na Proseči, stěhují,“ uvedla zastupitelka Božena Caklová s tím, že dalším problémem je překladiště na Proseči.

Chtějí přemístit překladiště

Město uvažuje o jeho přemístění na rádelský katastr. To však musí odsouhlasit zastupitelstvo obce. „Návrh předložíme rádelskému zastupitelstvu, chceme s nimi dále jednat, máme vypracované studie,“ uvedl Otakar Kypta.
Rádelští však s překladištěm nesouhlasí, proto vedení města Jablonec se pokusí vysvětlit zastupitelstvu Rádla, že se nejedná o smetiště, ale o etablování Severočeských komunálních služeb tam, kde budou odpad třídit a z místa odvážet. Starosta Rádla Jaroslav Cvrček pokládá tento problém za uzavřený a dále se k němu nehodlal vyjádřit.