Budovy chátrají a podle společnosti MVV Energie CZ náklady na údržbu odčerpávají peníze z účtů společnosti Jablonecká teplárenská a realitní (JTR). Až teď konečně přišla dobrá a zajímavá nabídka.
„Nabízeli jsme je už řadě subjektů k využití, ale efekt by byl pro JTR zanedbatelný,“ uvedl jednatel MVV Václav Hrach. Zbavit se nemovitostí o celkové rozloze téměř osm tisíc metrů čtverečních chtějí podle Hracha už dlouho. „Vše si realizuje samostatně JTR. Ani nevím, zda to bude na programu jednání představenstva,“ dodal Hrach.
Nabídka na dvě haly bývalé výtopny, na něž navazuje administrativní budova, byla podle realitní kanceláře zadána 14. února letošního roku. Vede ji jako exkluzivní za pět milionů korun.
„Nabídka mě zaujala v porovnání s jinými hodně vysoko nasazenými cenami,“ uvedla podnikatelka z Jablonecka, které před více než třemi měsíci realitní makléř sdělil, že jsou haly už závazně zadány.
„Nebyla ale složena kauce, chtěla jsem proto alespoň prohlídku. Nabídla jsem o milion víc. Bezúspěšně,“ dodala.
Jednání představenstva JTR je stanoveno na poslední týden v červnu. „Ještě nemám v ruce materiály. Nevím, zda bude bodem programu prodej budov,“ uvedl místostarosta Lukáš Pleticha. Zda existuje nějaká lukrativní nabídka, neví. „O prodeji se mluvilo v souvislosti se snížením stavu nevyužitého majetku,“ potvrdil místostarosta.
Potencionální kupec, který se nyní objevil, je přímo z Jablonce. „Jsou to dvě firmy vyrábějící horolezecké vybavení,“ potvrdil ředitel JTR Tomáš Balcar.
Pod vlastním číslem vede makléř za dva miliony nabídku také na prodej bývalé výtopny s komínem v Pasekách.