Třetí pokus poslední disciplíny v televizní soutěži Výzva rozhodl. Maketu tramvaje se jabloneckému družstvu s posilou starosty Petra Tulpy podařilo přetáhnout na svou stranu. Bylo vyrovnáno – 4:4.
Diváci v liberecké sportovní Tipsport areně propukli v sobotu večer v bouřlivý jásot. Díky zaslaným SMS zprávám prvenství v duelu a peníze na radiofrekvenční generátor získal Jablonec.
„Jsme rádi, že konečně budeme majiteli tohoto přístroje, který v nemocnici chybí,“ řekla lékařka urologického oddělení Markéta Matějková.
Starosta Jablonce Petr Tulpa se však domnívá, že šestapadesátiprocentní převaha SMS zpráv nebude dostatečně velká, aby pokryla půl milionu korun na zakoupení radiofrekvenčního přístroje pro jabloneckou nemocnici.
„Po zjištění peněžní částky ze zaslaných SMS máme v plánu, že město peníze k zakoupení radiofrekvenčního generátoru doplatí,“ sdělil Petr Tulpa. Jeho obava plynula z toho, že lidé nezasílali DMS neboli darovací SMS.
Soutěžící se shodli, že šlo především o zábavu pro lidi, a že výtěžek poputuje pro dobrou věc. Radiofrekvenční generátor zachrání životy. I tím Jablonec vyhrál.
„Jsem ráda, že jsem se Výzvy zúčastnila a mohla přispět jablonecké nemocnici,“ řekla divačka Jana Hrubá z Jablonce.
Mezi soutěžní disciplíny patřilo například zdolání čtrnáctimetrového žebříku, navlékání obřího náhrdelníku nebo souboj zástupců obou měst. Města prezentovaly barvy. Pro Jablonec to byla neodmyslitelně zelená a bílá.