Stavební opatření proti hluku a vibracím, security, kamerový systém nebo snížit hlučnost na osmdesát decibelů. Takové opatření musí provozovatel klubu Woko Ladislav Novák zajistit, aby mohl nadále poskytovat zázemí pro kapely a návštěvníky všech věkových kategorií. V opačném případě klub zanikne.


V pondělí se sešlo na půdě radnice do dvacítky obyvatel ulice Pod Skalkou a Podzimní, aby vyjádřili vedení města svůj nesouhlas s provozováním klubu. Kvůli jejich námitkám musí klub projít několika změnami a především zabránit, aby nadměrný hluk nepronikal do domů, které sousedí v těsné blízkosti s klubem.


„Radnice mně prodloužila zkušební provoz do konce března. Do té doby musí být hotové stavebně technické opatření u dvou domů, kde byl zjištěn přesah hluku,“ uvedl provozovatel Ladislav Novák. Protože provozovateli jde o zachování klubu, chce vyjít obyvatelům v sousedství vstříc a navrhl další veřejnoprávní opatření. „Je samozřejmé, že lidé, kteří jdou z koncertu, tak dělají nepořádek, tomu se pokusíme zabránit. Koncerty ukončíme do dvaadvaceti hodin a třiceti minut, umístíme nad vchod kamerový systém a zajistíme ostrahu,“ doplnil Novák.


O veřejný pořádek by se měla starat městská policie, ta kamery však není povinna u klubu umístit. „Jedná se o soukromý objekt, umístění kamer je čistě podnikatelská aktivita,“ podotkl místostarosta Jablonce Petr Vobořil.


Nejvíce postižený je však dům v těsném sousedství sálu, kde koncerty probíhají. „Při měření hlučnost překročila zákonem stanovenou hranici osmdesát decibelů. Provozovateli v žádném případě nechceme bránit v jeho činnosti, ale člověk má právo na noční klid. Pokud opatření nepomůže, nejsme ochotni dál vyčkávat,“ uvedla Anna Tyrychtrová z ulice Pod Skalkou. Pokud tedy po novém přeměření na konci března budou hluk a vibrace dále přesahovat osmdesát decibelů, bude provozovatel muset klub uzavřít.


Faktem ale zůstává, že podobný klub, kde se vystřídají hudební žánry pro náctileté i pro ty starší, v Jablonci chybí. Ladislav Novák potvrdil, že zatím všechny kapely co v klubu vystupovaly, si pochvalovaly jedinečnou atmosféru klubu. „MIG 21 chce dokonce tady oslavit v říjnu příštího roku desetileté výročí,“ dodal Novák.