Tehdejší Benefiční ples ČČK určený především pro dárce krve si užili i příznivci lučanského útulku Dášenka. V jabloneckém Eurocentru se bavily desítky ba stovky lidí. Každý, kdo mohl, jako tradičně přispěl, nebo přiložil ruku k dílu.

Vedle velkých sponzorů přispěli jednotlivci a firmy dárky do velké a malé tomboly, jejíž výtěžek byl jako každý rok nezanedbatelný. Ale především se všichni moc dobře bavili. O průvodní slovo se celý večer staral kaplan Petr Šabaka a Lucie Fürstová, oba zasloužilí dárci krve.

Halloween v kavárně Roisarium v Jablonci.
Z archivu Deníku: Jak se před deseti lety povedl Halloween v jablonecké kavárně

Po celý večer hrála v roce 2016 k tanci jablonecká kapely SKY WAY a plesové hudební intermezzo patřilo Kláře Kolomazníkové, kterou si někteří vybavují ze skupiny Holki. Lidé si celý večer užívali i služeb Fotolabu zdarma.

Půlnoční překvapení byla hned dvě. S ukázkami standardních tanců vystoupil taneční pár Jakub Žďárský a Jana Roubalová, kteří spolu na soutěžích vytančili mezinárodní třídu. A na jevišti také nemohl chybět maskot útulku Dášenka, velký pejsek Horác, který si chvilku užíval mazlení a hlazení. I před pěti lety návštěvníci kvitovali dekorace a výzdobu celého, o které se postaralo Květinářství Gracia a především pak seniorky v jabloneckém Centru sociálních služeb.