Před deseti lety se přehlídka vrátila k tradici. Vzpomínalo se na legendární výstavy, které se konaly na jabloneckém výstavišti v šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století. Nebo na novodobější Oděv a jeho doplněk. Velkolepá módní přehlídka bižuterie v jabloneckém Eurocentru zároveň odstartovala projekt Mezinárodní trienále Jablonec 2011.

Tradiční přehlídka se tehdy po roční pauze opět vrátila k módním trendům. Podle přední české návrhářky Beáty Rajské, která ve svých modelech pravidelně používá českou bižuterii, je tato akce jednou z mála prezentací, která představuje český design jako celek. „Na českou bižuterii nedám dopustit a pokud bude ta možnost, budu ji využívat i dál,“ poznamenala tenkrát Rajská.

Poklonu české bižuterii vysekla i návrhářka Eva Janoušková. „Pracujeme s ní často a rádi, protože oděvy jednoznačně obohacuje,“ uvedla. Obě návrhářky se shodly, že bižuterie je v Česku jakousi Popelkou – pro svět úžasná, v Čechách nedoceněná.

Lednové módní přehlídky bižuterie mají v Jablonci dlouholetou tradici. Ještě v hluboké totalitě je začal organizovat Ústav bytové a oděvní kultury, později jejich organizaci převzal koncern Jablonecká bižuterie. Po jeho rozpadu začal přehlídky pořádat Jablonex. Pak se sklářský gigant rozpadl a štafetu převzal místní Svaz výrobců skla bižuterie ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie a Eurocentrem.