Zvládne první pomoc opravdu každý? Školáci před pěti lety předvedli, že ano a lékařka Eva Tauchmanová při soutěži tehdy dodala, že: „Pokud člověk chce, tak to jde.“

„Na pěti soutěžních stanovištích první pomoci se hrálo o body a na děti čekaly situace, které by možná nezvládli ani dospělí,“ řekla tehdejší hlavní rozhodčí soutěže, profesionální záchranářka, Michaela Endrlová. Kromě dovednostních praktik jako je obvazová technika a transport děti čekala otrava oxidem uhelnatým, anafylaktický šok a krvácející tržně zhmožděná rána na stehně. Za nejsložitější modelovou situaci považovali soutěžící záchranu dívky, která se chtěla otrávit výfukovými plyny. 

Vedle soutěžního klání připravili organizátoři soutěže Český červený kříž Jablonec spolu s partnery i nesoutěžní stanoviště. Zastavili se v Muzeu skla a bižuterie, ve Vikýři a na dopravním hřišti. Na náměstí před radnicí probíhal další doprovodný program u dobrovolných hasičů Janova nad Nisou, vojáků z armádní zdravotní služby, u vězeňské služby z Rýnovic. Vítaným zpestřením byla ukázka odchytu a ošetřování zvířat od lučanského útulku Dášenka a byliny naší Jiřinky.

Soutěž zdravotních hlídek ČČK 2012 u profesionálních hasičů v Jablonci.
Z archivu Deníku: Jak bylo vedro, ale mladí záchranáři ošetřovali lyžaře