K události došlo v sobotu večer v hotelu Sklář v Harrachově, na místě zasahovala Horská služba i záchranářský vrtulník. Horské záchranáře z Krkonoš na místo povolal dispečink linky 155 Libereckého kraje. „Vlastně jsme krom hlášení, že dítě je opařené, jiné informace v tu chvíli neměli. Jen to, že k nehodě směřuje i sanitka Rychlé zdravotnické pomoci a vůz s lékařem,“ uvedl k okolnostem záchranné akce Petr Hakl, zasahující člen Horské služby Krkonoše.

Záchranáře po příjezdu poslali do šestého patra, kde bylo dítě s rodiči v jednom z pokojů. „Při vyšetření jsme zjistili, že opařením horkou vodou, nejspíš z rychlovarné konvice, je zasažena levá paže, hrudník a dolní končetina. Použili jsme tedy ihned speciální chladivý gel v polštářcích na zmírnění bolesti,“ popsal záchranu Petr Hakl s tím, že vzápětí dorazili zdravotničtí záchranáři a členové horské služby spolu s nimi dokončili základní ošetření.

„Poté nás dispečink 155 informoval o letu policejního vrtulníku. Požádali nás, abychom připravili a nasvítili heliport u naší harrachovské stanice,“ doplnil Petr Hakl. Po přistání batole předali lékařce z vrtulníku a v půl jedenácté večer stroj odletěl na Popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Praze na Vinohradech.