A organizátoři závodu to moc dobře vědí. I proto připravili pro fanoušky motoristického sportu možnost dostat se na místo bez problémů se zavřenými silnicemi.

Jak? Přece vlaky, které budou vyjíždět z Železného Brodu a Tanvaldu. „Pro ty, kteří nebudou následovat posádky po trati dalších rychlostních zkoušek, nabízíme zajímavý výlet korunovaný úchvatným průjezdem údolím řeky Kamenice,“ přiblížil Milan Hauer, tiskový mluvčí Rally Bohemia.

Jízdní řád kopíruje časový harmonogram 11. a 14. rychlostní zkoušky Návarov. Po skončení erzety mohou zájemci odjet do měst, jízdní řád však přímo vybízí k celodennímu výletu.

Výlet sestává zhruba z patnáctiminutové cesty do Návarova, zhlédnutí rychlostní zkoušky, procházky návarovským údolím do Bozkovských jeskyní, zpět do Jesenného a zpáteční cesty vlakem.

„Túra s porcí necelých sedmi kilometrů asi neosloví ortodoxní příznivce rally, nicméně pro tatínky s dětmi je to ideální možnost získat spousty kladných bodů,“ doplnil s nadsázkou Hauer.

Třicátá osmá Rally Bohemia se jede od pátku 1. do neděle 3. července. Tradičním generálním partnerem je automobilka Škoda Auto.
Obě rychlostní zkoušky přes Návarov se jedou v neděli 3. července.
RZ 5 odstartuje první jezdec v 9:33, RZ 7 pak v 13:33.

ODJEZD Z TANVALDU

Tanvald 7:09 8:27 10:25 12:25
Velké Hamry město 7:13 8:31 10:29 12:29 (zastávka na znamení!)
Velké Hamry 7:23 8:33 10:31 12:31
Plavy 7:25 8:35 10:33 12:33
Návarov 7:30 8:41 10:39 12:39(zastávka na znamení!)

ODJEZD ZE ŽELEZNÉHO BRODU

Železný Brod 7:01 9:01 11:01 13:01
Spálov 7:04 9:04 11:04 13:04(zastávka na znamení!)
Jesenný 7:08 9:08 11:08 13:08
Návarov 7:13 9:13 11:13 13:13(zastávka na znamení!)

ODJEZD DO TANVALDU


Návarov 11:13 13:13 15:13 17:13 (zastávka na znamení)
Plavy 11:18 13:18 15:18 17:18
Velké Hamry 11:20 13:20 15:20 17:20
Velké Hamry město 11:22 13:22 15:22 17:22(zastávka na znamení)
Tanvald 11:27 13:27 15:27 17:27

ODJEZD DO ŽELEZNÉHO BRODU

Návarov 10:39 12:39 14:41 16:39
Jesenný 10:43 12:43 14:45 16:43
Spálov 10:48 12:48 14:50 16:48
Železný Brod 10:52 12:52 14:54 16:52